Jak wybrać router na kartę SIM

Jak wybrać router na kartę SIM

W obecnych czas w wielu domach jest możliwość instalacji Internetu światłowodowego lub podłączeniu przez operatora sieci kablowej. Internet przewodowy umożliwia osiągnięcie wysokich prędkości przesyłania danych i minimalizuje ryzyko przerywania transmisji, dlatego jest znacznie wydajniejszy niż łączność bezprzewodowa. Jednak, gdy nie ma możliwości przyłączenia do sieci przewodowej, istnieje alternatywa – Internet LTE. Wystarczy dobrej jakości sprzęt, by nie zauważyć różnicy między jedną a drugą opcją. Sprawdź, jak wybrać router na kartę SIM, by nie martwić się prędkość działania Internetu.

Kiedy wybrać router na kartę SIM

Router na kartę SIM (https://fritzbox.com.pl/pol_m_Routery_Router-na-Karte-SIM-221.html) sprawdzi się nie tylko w przypadku domów i mieszkań, w których nie można połączyć się z Internetem przewodowo, ale też wtedy, gdy niemożliwe jest podłączenie się do światłowodu. Jest to również dobra opcja dla osób, które często podróżują – zarówno, gdy chodzi o spotkania biznesowe, jak i regularne odwiedzanie rodziny na wsi. Router na kartę SIM świetnie sprawdzi się też w przypadku freelancera – dzięki niemu może on pracować z dowolnego miejsca na ziemi.

Router na kartę SIM (https://fritzbox.com.pl/Ktory-router-na-karte-sim-kupic-do-swojego-mieszkania-blog-pol-1580990418.html) mogą też wybrać mobilni gracze, którzy potrzebują sprzętu wysokiej jakości. Najlepiej postawić na modem z agregacją pasm, dodatkowo wyposażony w technologię MU-MIMO dla sieci bezprzewodowej WiFi. Technologia ta pozwala na jednoczesną transmisję kilku strumieni danych do urządzeń końcowych – dlatego też routery te są idealne dla profesjonalnych graczy.

Co wziąć pod uwagę

Podczas wyboru przede wszystkim zwróć uwagę na maksymalną prędkość pobierania danych, obsługiwane pasma LTE czy obecność dodatkowych funkcji – takich jak serwer druku, kontrola rodzicielska czy NAS. Zwróć uwagę na obsługiwany standard WiFi – AC lub N. Standard N jest dostosowany do obsługi zarówno pasma 2,4 GHz, jak i 5GHz, z kolei AC obsługuje tylko 5 GHz. Im szersze pasmo, tym więcej danych może być przesyłanych jednocześnie, co wpływa na szybkość transmisji danych, którą określa się w Mbps lub Mb/s.

Podczas dokonywania wyboru pamiętaj, że przeciętny użytkownik nie potrzebuje najnowszej i najbardziej zaawansowanego sprzętu dostępnego na rynku. Przede wszystkim zwróć uwagę na swoje preferencje, potrzeby i wymagania oraz dodatkowe udogodnienia, które ułatwią Ci pracę bądź uprzyjemnią rozrywkę – z pewnością dzięki temu wybierzesz odpowiedni sprzęt! Istotnym elementem może być przedłużona gwarancja, którą może oferować producent – na przykład, zamiast standardowej 24 miesięcznej gwarancji, może to być czasem aż 60 miesięcy.