Dlaczego warto zdecydować się na instalację pompy ciepła?

Dlaczego warto zdecydować się na instalację pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które przekazuje ciepło ze źródła do radiatora za pomocą cyklu sprężania pary.

Pompy ciepła mogą służyć do przenoszenia ciepła z zewnętrznego źródła do budynku. Ciepło można uzyskać ze źródła powietrza, źródła gruntowego lub źródła wody, a można je wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń i wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację pompy ciepła?

Skuteczne i trwałe pompy ciepła pomagają oszczędzać energię

Gruntowa pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu, którego temperatura będzie wyższa od powietrza zimą, a chłodniejsza od powietrza latem. Z tego powodu tego typu pompy są bardziej wydajne niż powietrzne pompy ciepła, zwłaszcza w najzimniejsze dni, kiedy użytkowanie ciepła jest najbardziej potrzebne. Wysokiej jakości gruntowe oraz powietrzne pompy ciepła generują bardzo mało hałasu i powinny wytrzymać bez problemów wiele lat użytkowania przy minimalnej obsłudze czy zabiegach konserwacyjnych. Najbardziej praktycznym sposobem wydobycia energii cieplnej jest przepływ wody przez rury zakopane w ziemi. Rury do pętli uziemienia są zwykle układane w poziomych rowach na głębokości około dwóch metrów, ale pionowe otwory wiertnicze są alternatywnym, ale nieco droższym, sposobem osiągnięcia podobnych rezultatów tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości gruntu do poziomego ułożenia rur.

W gruncie na głębokości poniżej dwóch metrów znajdują się duże zasoby ciepła, które można wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń zimą oraz wody użytkowej. Jednak temperatura ta szybko spadnie, gdy pompa ciepła będzie pobierać dużo ciepła z małej pętli uziemienia, dlatego bardzo ważne jest, aby rozmiar pętli uziemienia był dopasowany do obciążenia grzewczego budynku. Pompy ciepła oszczędzają pieniądze na rachunkach za energię i są znacznie tańsze w eksploatacji niż bezpośrednie ogrzewanie elektryczne. Są tańsze w eksploatacji niż kotły olejowe i mogą być tańsze niż działające kotły gazowe. Ponieważ pompy ciepła mogą być w pełni zautomatyzowane, wymagają znacznie mniej pracy inne źródła ogrzewania.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedź stronę www.ecostrus.pl – pompy ciepła wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, więc nie musisz martwić się o ciągłe płacenie za naprawę urządzenia.