Czy warto zainwestować w certyfikat PRINCE2

Czy warto zainwestować w certyfikat PRINCE2

PRINCE2 to powszechnie ceniony w wielu międzynarodowych przedsiębiorstwach certyfikat zarządzania projektami.

stnieją 2 poziomy certyfikacji: Foundation (początkujący) i Practitioner (praktyk). Ale jeśli szukasz szkolenia z zarządzania projektami, możesz się zastanawiać, czy certyfikat PRINCE2 jest tego wart, czy jest lepsza opcja. Istnieje wyraźna ścieżka certyfikacji dla PRINCE2. Aby osiągnąć poziom Foundation, musisz zdać egzamin. Poziom Practitioner uzyskujesz zdając drugi, dłuższy i trudniejszy egzamin. Jednak aby przygotować się do egzaminu, trzeba się wiele nauczyć. Doświadczenie na stanowisku niekoniecznie musi oznaczać, że jesteś gotowy do zdania egzaminu i zdobycia certyfikacji. Musisz więc zainwestować w szkolenie czas oraz pieniądze. Możesz odbyć szkolenie online lub w ramach kursu stacjonarnego. Musisz także przestudiować podręcznik, który wyjaśnia różne terminy i procesy. Na koniec czeka cię egzamin, Foundation trwa około godziny, a Practitioner nawet 2,5 godziny. Zasady i tematy promowane i wykorzystywane przez PRINCE2 są rozsądne i istotne dla kierowników projektów. Zapewni to dobre podstawy do realizacji udanych projektów. Dzięki zdobyciu certyfikacji PRINCE2 możesz zarządzać dowolnym projektem, a elastyczna metoda działania może być dostosowana do każdej firmy lub osoby, która zarządza projektami. Wreszcie PRINCE2 to powszechnie uznawany certyfikat na całym świecie.

W rezultacie może natychmiast dodać wartość do twojego CV, co z pewnością pomoże ci rozwinąć karierę w odpowiednim kierunku

Teoria stojąca za metodologią jest dobra, ale nie dotyczy wyłącznie PRINCE2. Zasadniczo wszystkie metodologie zarządzania projektami promują te same zasady, które proponuje PRINCE2. To z kolei pozwoli ci szybko zrozumieć wyzwania stojące przed firmą, zaplanować ramy czasowe i korzyści, które przyniesie projekt, pokonać problemy i zagrożenia po drodze. Jeśli uzyskasz prince2 certyfikat łatwiej zrozumiesz cały proces i najlepsze praktyki stosowane przez kierowników projektów. Daje to profesjonalistom pewność prowadzenia wszelkiego rodzaju projektów i czekania na nowe wyzwania z nimi związane.