Dekoracyjne listwy wykończeniowe do płytek

Dekoracyjne listwy wykończeniowe do płytek

Listwy i profile wykończeniowe do płytek są zaprojektowane w celu ochrony odsłoniętej krawędzi płytki na górze i w narożnikach instalacji płytek i zapewniają eleganckie, czyste wykończenie.

Profile wykończenia krawędzi płytek są przeznaczone do stosowania na ścianach, podłogach i połączeniach między dwiema płytkami i są mocowane za pomocą „nogi”, która biegnie za krawędzią chronionej płytki i są mocowane za pomocą kleju. Zapewnia to mocne i trwałe połączenie oraz pomaga zapobiegać pękaniu płytek na skutek uderzeń lub innych uszkodzeń. Profile wykończenia krawędzi płytek są również używane do tworzenia gładkich, schludnych przejść z płytek podłogowych do innych pokryć podłogowych. Listwy wykończeniowe są dostępne w sprzedaży w wielu różnych rozmiarach, stylach, materiałach i wykończeniach, od PVC, mosiądzu, stali nierdzewnej i aluminium po kwadratową krawędź, zaokrągloną krawędź i wiele innych rodzajów listew wykończeniowych. Listwa wykończeniowa jest wymagana wzdłuż krawędzi, na których płytki są wykończone na ścianie i gdzie poziome płytki stykają się z pionowymi płytkami, przykładowo wokół wnęki okna czy drzwi. Profil wykończeniowy jest dostępny w różnych długościach, zwykle od 1,8 do 3 metrów, na ogół dany styl występuje tylko w jednej określonej długości.

Decyzja o tym, ile długości jest wymaganych, nie polega jedynie na zsumowaniu długości wszystkich krawędzi płytki i podzieleniu ich przez dostępną długość, należy unikać łączenia pasków wzdłuż biegu, ponieważ ciężko jest uzyskać pełne dopasowanie w złączu, więc niektóre odcięcia nie będą przydatne. Dzięki ustaleniu, które odcinki wyciąć z każdej długości, unikniesz konieczności użycia większej liczby pasków niż to konieczne i unikniesz niepotrzebnych strat. Na stronie https://informacjelodzkie.pl/20191202258765/wykonczenie-plytek-listwa-z-aluminium-czy-stali znajdziesz wiele przydatnych informacji. Asortyment listew, obrzeży i profili ściennych jest dostępny w metalu, tworzywie sztucznym i pasujących elementów narożnych. Profile wykończeniowe do płytek tworzą wysoce trwałe i dekoracyjne wykończenie okładzin ściennych i listew wykonanych z płytek i kamienia naturalnego.