Porady i informacje, które pomogą Twojemu psu

Porady i informacje, które pomogą Twojemu psu

Chciałbyś uratować małego szczeniaka przed funtem? Wolisz czystą rasę? Bez względu na to, jakiego rodzaju psa chcesz, Twój pies przyniesie Ci mnóstwo miłości i szczęścia.

Musisz o nie odpowiednio dbać, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.Regularnie pielęgnuj swojego psa. Pies wymaga ciągłej pielęgnacji, aby utrzymać sierść w doskonałym stanie. Upewnij się, że Twój pies jest całkowicie zrelaksowany przed rozpoczęciem sesji pielęgnacyjnej; jest to szczególnie ważne, jeśli jest pobudliwy. Utrzymuj sesję dość krótką (maksymalnie 5 do 10 minut), dopóki nie będzie zadowolony z pomysłu bycia przygotowanym. Co najważniejsze – pochwal go i zaoferuj smakołyk po udanej sesji pielęgnacyjnej!Jeśli planujesz zabrać psa na dłuższą przejażdżkę samochodem, najpierw porozmawiaj ze swoim weterynarzem o lekach na chorobę lokomocyjną. Unikaj karmienia go przed wyjazdem, aby zapobiec mdłościom i wymiotom, i upewnij się, że kupujesz mu wodę butelkowaną, jeśli podróżujesz do dowolnego miejsca, o którym wiadomo, że ma problemy z jakością wody.Zadbaj o to, aby Twój pies był chłodny podczas podróży samochodem latem. Nawet przy włączonej klimatyzacji pies może się przegrzać w swoim transporterze. Prostym i tanim środkiem zaradczym jest zamrożenie kilku galonowych dzbanów wody i umieszczenie ich blisko niego, gdzie może się zwinąć i ochłodzić.Jeśli Twój szczeniak lub pies ciągle przeżuwa Twoje meble, zainwestuj w zabawki do żucia. Rozrzuć je po podłodze, zwłaszcza wokół nóg sofy i stolików końcowych. Bądź entuzjastycznie nastawiony do swoich propozycji zabawy z żuciem ze swoim psem, aby zachęcić do częstego używania. To powinno w końcu zniechęcić go do gryzienia twoich mebli.Mycie zębów psa jest ważne, ale nie jest łatwe. Jeśli Twój pies stawia opór, raz dziennie po prostu unieś usta i lekko pocieraj palcem zęby. Zrób to na początku szybko, a następnie zacznij wyciągać czas, który poświęcasz na wykonanie tej czynności. Porady i informacje, które pomogą Twojemu psu

Pomoże im to przyzwyczaić się do tego procesu.

Następnie możesz zacząć używać rzeczywistej szczoteczki i pasty do zębów.Zrób własne ciasteczka dla psów, aby zapewnić swojemu ukochanemu psu najzdrowsze smakołyki. Większość produktów komercyjnych jest przeładowana chemikaliami, które nie są dobre dla psów, mimo że dodają smaku i aromatu. Używaj wysokiej jakości składników i powiedz swojemu psu, co robisz w kuchni! Podniecaj go i pozwól mu przetestować smak, gdy tylko będą fajne.Bądź kreatywny dzięki nieustannemu szkoleniu Twojego psa. Na przykład naucz go poleceń w innych językach lub pokaż mu, jak zrobić coś, co naprawdę zrobi wrażenie na każdym, kogo spotka. Będzie uwielbiał popisywać się przed ludźmi, a dodatkowa nauka stworzy bardziej grzeczne zwierzę, które jest szczęśliwsze z samym sobą.Jeśli zostawisz psa z internatem, musisz mu powiedzieć o pewnych rzeczach. Najpierw upewnij się, że pasażer ma numer, pod którym można się z Tobą skontaktować w razie nagłej potrzeby. Powiedz im również o wszelkich problemach behawioralnych, jakie ma Twój pies. Jeśli pies potrzebuje specjalnej karmy lub leków, poinformuj o tym również lokatora.Po przeczytaniu tego artykułu otrzymałeś informacje niezbędne do sprowadzenia nowego członka rodziny do domu! Kontynuuj naukę, ponieważ zawsze pojawiają się nowe i świeże informacje dotyczące opieki nad psem. Świetnym miejscem do dyskusji o psie z innymi miłośnikami psów byłoby forum internetowe. Kształcenie siebie to coś, co robisz przez całe życie, więc teraz nie ma czasu, aby przestać!