Taśmy uszczelniające BESAPLAST®

Taśmy uszczelniające BESAPLAST®

Produkowane z powodzeniem od dziesięcioleci są najskuteczniejszym uszczelnieniem dylatacji konstrukcyjnych i dylatacyjnych w konstrukcjach betonowych. Piwnice, wilgotne pomieszczenia takie jak łazienki i kuchnie, tarasy i balkony, a przede wszystkim dachy budynków narażone są każdego dnia na intensywną wilgoć, wodę deszczową oraz wahania temperatury, co przyczynia się do ich zużycia.

Oferujemy pełną gamę rozwiązań hydroizolacyjnych do budowy lub renowacji Państwa pomieszczeń, nawet przy realizacji najbardziej kreatywnych pomysłów.

W naszej ofercie znajdziesz:

Taśmy dylatacyjne do przerw roboczych

Najskuteczniejszym uszczelnieniem złączy roboczych podczas betonowania są taśmy, które można zakotwić w konstrukcji betonowej podczas wykonywania robót. Miejsca te są narażone na podnoszącą się wodę i dlatego należy je wykonywać ze szczególną ostrożnością.Taśmy do połączeń konstrukcyjnych w konstrukcjach betonowych mają symetryczny przekrój. Najczęściej stosuje się je do uszczelniania połączeń roboczych płyt i ścian fundamentowych. Taśmy do przerw roboczych produkowane są w dwóch wersjach – zewnętrznej i wewnętrznej.

Taśmy do przerw dylatacyjnych

Najskuteczniejszym sposobem zapewnienia szczelności w obrębie dylatacji konstrukcyjnej jest zabetonowanie w tym obszarze taśmy dylatacyjnej. Taśmy do dylatacji dzielą się na taśmy zewnętrzne, wewnętrzne i zamykające.Zadaniem taśm dylatacyjnych jest uszczelnienie konstrukcji i przeniesienie założonych przez konstruktora ruchów obiektu, dlatego bardzo ważny jest wybór taśmy, która spełni oba zadania.Określenie wielkości ruchu dylatacji, przy których taśma zachowuje szczelność można określić na podstawie gotowych wykresów BESAPLAST® przedstawiających zakres pracy taśmy w zależności od ciśnienia wody działającego na taśmę oraz wskaźnika ruchu pierwiastek sumy kwadratów przemieszczeń konstrukcji w dylatacjach w osi x; y; ze wskazówkami. 

Taśmy dylatacyjne wciskane

 Taśmy wciskane stosuje się na prefabrykowanych elementach budowlanych (prefabrykatach), najczęściej w obszarze elewacji i ścian lub stropów wszelkiego rodzaju.Charakteryzują się wysoką ściśliwością i wysokim tłumieniem drgań przy łatwym montażu. Dodatkowo niektóre rodzaje taśm pozwalają na zakrycie uszkodzonych lub źle wykonanych krawędzi w obszarze dylatacji.  

Taśmy dylatacyjne do montażu mechanicznego 

Często na budowie możemy sprostać potrzebie wykonania hydroizolacji na styku z istniejącą konstrukcją. Najczęściej dzieje się tak przy renowacji budynków, naprawie istniejącej hydroizolacji lub gdy podczas betonowania elementu konstrukcyjnego pominięto montaż taśm.Taśmy do montażu mechanicznego są dostępne zarówno w wersji płaskiej, jak i narożnej do stosowania w złączach konstrukcyjnych i dylatacyjnych. Montaż tego typu taśm wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni i wiedzy pracowników. Oprócz płaskowników i rodzaju zakotwienia odpowiedniego do podłoża, do montażu wykorzystywana jest taśma kauczukowa.Oprócz mocowania za pomocą płaskich prętów i kotew, taśmy mogą być również przyklejane do materiałów bitumicznych w podłożu.