Relaksacyjny masaż stóp ma wiele korzyści dla zdrowia

Relaksacyjny masaż stóp ma wiele korzyści dla zdrowia

Nasze stopy, które przenoszą ciężar całego ciała, umożliwiają poruszanie się i wykonują dużo pracy. Mimo to są najmniej rozpieszczoną częścią ciała.

Aby rozpieścić stopy i utrzymać je mocne i elastyczne, codzienny masaż stóp przez kilka minut jest dobrym rozwiązaniem. Regularny masaż stóp wraz z refleksologią pomaga w promowaniu zdrowia fizjologicznego i fizycznego. Refleksologia to starożytna praktyka uzdrawiania oparta na zasadzie, że na stopach znajdują się punkty odruchowe odpowiadające różnym narządom i gruczołom. Pamiętaj, że ludzka stopa jest cudem ewolucyjnym, zdolnym do przechodzenia setek kilometrów i noszenia ciężaru. Ma 42 mięśnie, 26 kości, 33 stawy, 250 000 gruczołów potowych i co najmniej 50 więzadeł i ścięgien, a także prawie 15 000 zakończeń nerwowych. W refleksologii nacisk oddziałuje na stopy, co sprzyja zdrowiu. Refleksologia jest jednym z najpopularniejszych rodzajów masażu. Poza przyjemnymi efektami zabiegu, praktyka i cel sięgają głębiej niż skóra i mięśnie. Ugniatanie miękkiej, mięsistej powierzchni stopy, ciągnięcie palców u stóp to tylko niektóre z ruchów, których doświadczysz podczas zabiegu. Ze względu na siedzący tryb życia wiele osób nie używa prawidłowo mięśni stóp, co utrudnia dobry przepływ krwi. Również ciasne, spiczaste buty, szczególnie wysokie obcasy, utrudniają krążenie. Dziesięć minut codziennego masażu stóp pomaga w transporcie tlenu do komórek organizmu, co jest niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia.

Po męczącym i stresującym dniu masaż stóp jest kojącym i relaksującym sposobem na relaks, szczególnie po długim dniu stania i chodzenia, ponieważ stopy mają tendencję do puchnięcia. Masaż i refleksologia trwająca kilka minut przed snem może poprawić ogólne samopoczucie. Najlepszy czas na masaż stóp jest przed pójściem spać. Uspokajający i relaksujący masaż stóp poprawia krążenie krwi. Pomaga to w spokojnym śnie. To najlepsza część refleksologii. Jeśli zostanie to zrobione ostrożnie, leczy bóle i dolegliwości, takie jak bóle głowy, migreny, bóle szyi, dolne i górne bóle pleców. O tym rodzaju masażu poczytaj na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/masaze/masaze-relaksacyjne/masaz-tajski-stop-refleksoterapia. Masaż stóp i refleksologia pomaga również w walce z depresją. Niektóre punkty na stopach są pomocne w łagodzeniu objawów depresji. Masowanie tych punktów lub wywieranie na nie nacisku przez kilka minut może pomóc złagodzić objawy.