Profesjonalna renowacja starego parkietu

Profesjonalna renowacja starego parkietu

Kiery remontujemy stary dom, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy, niektóre z prowadzonych prac mogą wymagać pozwolenia konserwatora zabytków, czasem może się okazać że nie możemy wymienić podłogi.

Wówczas trzeba przeprowadzić profesjonalną renowację parkietu. Ze szczegółami usługi możemy zapoznać się na stronie: http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Ze starym parkietem należy obchodzić się ostrożnie aby go nie uszkodzić. Oczywiście w czasie renowacji może okazać się iż trzeba uzupełnić jakieś braki, może być to spowodowane rozsychaniem się klepek. Szczególnie będzie o widoczne w okolicy kominka. Potrzebne mogą okazać się także nowe listwy przypodłogowe. Doświadczony cykliniarz uzupełni wszystkie braki, jednak trzeba będzie zwrócić uwagę na podkład pod starym parkietem konieczna okazać się może wymiana podłoże na którym znajduje się parkiet. Dodatkowo konieczne może być przesuszenie parkietu. Trzeba oczywiście pamiętać o pozostawieniu odpowiednich odstępów od ścian, oraz dobraniu list przypodłogowych odpowiedniej grubości, które zakryją szczelinę. Wiele osób w swoich domach układa podłogi drewniane, może to być parkiet czy też coraz popularniejsze obecnie deski.

Pamiętajmy, że układane drewno powinno mieć właściwą wilgotność, chodzi o to, aby na podłodze zbyt szybko się nie rozeschło. Coraz popularniejsze staje się obecnie ogrzewanie podłogowe, należy wówczas kłaść raczej kamień niż drewno. Drewno podczas działania temperatury rozeschnie się i pomiędzy kawałkami utworzą się szczeliny. Czasem może wylać nam się coś na parkiet, wówczas, jeżeli będą szczeliny woda dostanie się pod drewnianą podłogę i wysadzi ją do góry. Jeżeli w domu jest kominek, pamiętajmy, aby nie układać parkietu w pobliżu paleniska, ponieważ kominek emituje dużo ciepła i drewno przy nim będzie się rozsychało. Również możliwe jest, że z kominka wydostanie się jakaś iskra, lub też upadnie nam kawałek drewna przeznaczony do spalenia. Wówczas podłoga będzie narażona na niszczenie, dlatego warto przed kominkiem ułożyć płytki.