Ozonowanie jest skuteczną metodą dezynfekowania pomieszczeń

Ozonowanie jest skuteczną metodą dezynfekowania pomieszczeń

Obecnie najskuteczniejszą i najszybszą metodą dezynfekcji naszych domów biur jest ozonowanie, które wykorzystuje proces rozpadu ozonu O3.

W tym procesie ozon dzieli się na cząsteczki tlenu, powstaje wówczas O2, oraz jedna cząsteczka, która łączy się z różnego rodzaju nieczystościami, bakteriami, czy zarazkami bardzo skutecznie niszcząc. Oczywiście, aby wykonać tego rodzaju dezynfekcję, należy posiadać odpowiednie urządzenie. W tym wypadku pobiera ono tlen z otaczającego powietrza, wytwarzając ozon. Jest to metoda bardzo szybka, pozwalająca docierać wszędzie tam, gdzie inne metody dezynfekcji mogą zawieść. Przykładowo kiedy wykonujemy dezynfekcję powierzchni przy pomocy lampy UV, światło może nie dotrzeć do wszystkich miejsc, dlatego też zastosowanie ozonu jako gazu lotnego, który dociera wszędzie jest bardzo dobrym pomysłem. Jest to metoda nie tylko skuteczna, ale również czysta, ponieważ po ozonowaniu nie zostają ślady, a tlen, który powstaje w reakcji chemicznej, ulatnia się do atmosfery. Skuteczne ozonowanie pomieszczenia powinno trwać najczęściej kilkadziesiąt minut, wówczas powietrze zostanie w odpowiedni sposób nasycony ozonem, który zacznie reagować. Ozonowanie jest skuteczną metodą dezynfekowania pomieszczeń

Trzeba także pamiętać, iż po ozonowaniu należy odczekać w pewien czas, zanim wejdziemy do pomieszczenia, ważne będzie także odpowiednie przewietrzenie pomieszczeń.

Ozonowanie jest także bardzo skuteczne, jeżeli chodzi o pozbywanie się niechcianych zapachów z naszych dywanów czy mebli tapicerowanych. Jeżeli posiadamy w domu zwierzęta, możemy odczuwać charakterystyczny zapach w pomieszczeniach, zatem ozonowanie może być w tym przypadku wskazane. Obecnie znajdziemy wiele firm, które oferują tego rodzaju usługi, można wejść przykładowo na stronę https://vermin.com.pl/ozonowanie/ i sprawdzić szczegółową ofertę. Firma posiada odpowiednie urządzenia które mogą obsługiwać dość duże powierzchnie. Będziemy mogli zatem wykonać także ozonowanie w większych powierzchniach, takich jak hale produkcyjne czy też magazyny.