Odbiór odpadów kontenerami

Odbiór odpadów kontenerami

Obowiązkiem każdego z nas jest utrzymywanie czystości i prawidłowa segregacja śmieci. Nie dotyczy to tylko osób prywatnych, ale również wszystkich przedsiębiorstw. Nasza firma ułatwia to wynajmując kontenery na odpady różnej pojemności i przeznaczenia, a także odbierając od klientów odpady komunalne, budowlane, wielkogabarytowe i inne.

Szczegóły mogą państwo znaleźć na stronie http://www.lad.kalisz.pl. Jak wiadomo dbanie o środowisko i planetę jest naszym obowiązkiem, dlatego tak ważne jest segregowanie śmieci i odpadów. Odpady muszą być właściwie sortowane. Spojrzenie na roczną produkcję miejskich odpadów stałych na całym świecie daje przerażającą liczbę: 1,4 miliarda ton. Większość z nich, około 800 milionów ton, trafia na wysypiska śmieci. Zmniejszenie objętości śmieci to najlepszy sposób na zmniejszenie ilości odpadów stałych na składowiskach śmieci, dlatego na przekład puszki i butelki plastikowe powinniśmy zgniatać przed ich wyrzuceniem do pojemników na śmieci. Niebezpieczne odpady nie mogą być wyrzucane razem ze zwykłymi odpadami. Podobnie jak konsumenci, którzy je kupują, firmy produkujące toksyczne produkty muszą wziąć odpowiedzialność za ich usuwanie. W związku z tym muszą zapewnić miejsca zbiórki, w których materiały można bezpiecznie zbierać i poddawać recyklingowi.

Opakowań typu blister po tabletkach nie można normalnie poddać recyklingowi i nie należy ich umieszczać w koszu razem z resztą plastiku. Podobnie jak niektóre butelki z lekarstwami, zawierają pozostałości związków chemicznych, które mogą zanieczyścić środowisko. Obecnie na przykład w wielu aptekach zbiera się takie odpady do specjalnych kontenerów, można też zwrócić w takich punktach niezużyte leki. Bardzo ważna jest właściwa segregacja odpadów, które można poddać recyklingowi. Ponownie przetworzona makulatura, szkło czy plastikowe opakowania to mniej odpadów zalegających na wysypiskach śmieci i oszczędność pieniędzy. Wiele firm zajmujących się wywozem śmieci w trosce o środowisko i dla wygody klientów rozszerza swoją działalność o wynajem kontenerów na różne odpady.