Najlepsze polskie seriale

Najlepsze polskie seriale

Każdy z nas ma jakieś „guilty pleasure”. Naszym są polskie seriale, do których nieustannie powracamy. Są tytuły mniej ambitne i te, które są nieco bardziej, ale z jakiegoś powodu zawsze chętnie do nich wracamy. Przygotowaliśmy więc krótką listę naszych ulubionych polskich seriali, które zawsze chętnie polecamy do tego, aby odpocząć i się odstresować. Wszystkie te produkcje są w łatwy sposób dostępne na platformach streamingowych i VOD.

„Lekarze”

Poznajemy Alicję Szymańską, która jest młodą lekarką w trakcie specjalizacji. Ma szczęśliwe życie, a przynajmniej tak się jej wydaje. Ma ukochanego i doskonale wie jak chce pokierować swoją karierą medyczną. Jednak los ma na nią zupełnie inne plany. Nie dostaje się na wymarzony staż specjalizacyjny i okazuje się, że Krzysztof, którego spotyka w niedwuznacznej sytuacji, maczał w tym palce. Rzuca jego, Warszawę i wyrusza do Torunia, aby w szpitalu „Copernicus” podjąć zatrudnienie. Szpital, który prowadzi Elżbieta Bosak, jest dla niej miejscem wymarzonym, w którym można zacząć na nowo. Okazuje się, że to właśnie tutaj jest jej miejsce. Kobieta poznaje tam mnóstwo ludzi, którzy szybko stają się jej bliscy. A niektórzy nawet bliżsi niż inni. A ponadto czekają na nią trudne i skomplikowane przypadki medyczne.

„Usta Usta”

Jeśli chodzi o seriale online to ten, zupełnie jak poprzedni, jest dostępny na platformie Player, więc łatwo można go obejrzeć. Serial opowiada o trzech różnych parach, które są na zupełnie innym poziomie zaangażowania. Adam i Julia poznają się nieoczekiwanie i przypadkowo, i dopiero zaczynają randkować. Dzięki nim poznajemy również Izę i Piotrka, a także Agnieszkę i Krzysztofa. Serial pokazuje, że miłość nie zawsze jest piękna i przyjemna, jak nam się czasem wydaje. Julia i Adam dopiero się poznają. Piotrek i Iza są już małżeństwem, a także planują dziecko. Z kolei Agnieszka i Krzysztof to małżeństwo od wielu lat, które doczekało się dziecka. Jak widać – każde z nich jest na innym etapie życia. Ale coś ich wszystkich łączy. Problemy, zwątpienia, wzloty i upadki. Serial podejmuje poważne tematy w lekki sposób.

„Teraz albo nigdy!”

Serial opowiada o życiu współczesnych 30-latków. Każdy z nich ma swoje własne życie i problemy, ale nieoczekiwanie losy ich wszystkich łączą się na rajskiej wyspie podczas Sylwestra. Marta Orkisz i jej mąż Robert, wraz z Basią i jej (prawie) narzeczonym wylatują na Maderę. Spotykają tam innych Polaków, z którymi muszą spędzić kilka nocy w jednym pokoju. Ich towarzysze to Julia i Andrzej. Marta, po kłótni z mężem, poznaje w barze Michała, który przyjechał na Maderę ze swoimi córkami. Basia liczyła na zaręczyny, a nagle zostaje porzucona i… znika. Wszyscy ruszają na poszukiwanie Basi. To zbliża ich do siebie. Jak dalej potoczą się ich losy?

„Ranczo”

Dziś już serial kultowy. Lucy Wilska jest Amerykanką, która przylatuje do Polski, aby obejrzeć stary dworek w małej, polskiej wsi, który został jej przez nią przepisany. I chociaż początkowo Lucy planuje go sprzedać, to Wilkowyje zaczynają jej się bardzo podobać. Ci, którzy mają chrapkę na dworek – patrz wójt – zrobią wszystko, aby Amerykanka się stąd wyniosła. Ale niektórzy zrobią wszystko, aby Lucy tutaj zatrzymać. „Ranczo” po prostu trzeba zobaczyć.

A jakie polskie seriale wy lubicie oglądać?