Na co dzień i w podróży – powerbank, czyli Twoje dodatkowe źródło mocy

Na co dzień i w podróży – powerbank, czyli Twoje dodatkowe źródło mocy

Telefon, tablet, odtwarzacz muzyki, nawigacja samochodowa. Te urządzenia stały się dla nas niemalże codziennością. Zapewniają nie tylko kontakt z innymi osobami czy rozrywkę, ale i służą do wykonywania obowiązków zawodowych. Rozładowana bateria to zatem ostatnie, o czym marzymy. Producenci wyszli naprzeciw naszym oczekiwaniom, i tak mamy do dyspozycji powerbanki. Powerbank staje się dla każdego z nas dodatkowym źródłem mocy. Dzięki niemu podładujemy słabą baterię w swoim urządzeniu, a co za tym idzie, nie będziemy się stresować, że stracimy kontakt ze światem w najmniej oczekiwanym momencie. Jak wybierać powerbanki?

Pojemność – najważniejszy parametr

Pojemność powerbanka to najważniejszy parametr. Ocenia się ją dwojako. Z jednej strony urządzenie to powinno pozwolić na przynajmniej dwukrotne naładowanie telefonu lub jednokrotne naładowanie tabletu. Z drugiej strony mówi się o pojemności określanej jako mAh.

Jaką zatem pojemność wybrać? Najmniej energii do ładowania wymagają smartfony. Przeważnie wystarczające są w tym przypadku powerbanki, które oferują 2000-3000 mAh. Przynajmniej 5000 mAh powinien posiadać powerbank, który ma zastąpić tradycyjną ładowarkę i dostęp do gniazdka przeznaczone dla tabletów. Jeszcze większa pojemność będzie niezbędna, np. dla nawigacji samochodowych lub wtedy, gdy zajdzie konieczność ładowania kilku urządzeń jednocześnie. Szeroki wybór pod tym względem oferują powerbanki dostępne w sklepie AkcesoriaMarket.pl.

Cena i marka

Niestety, jak w wielu przypadkach, tak i tutaj sprawdza się zasada, że cena musi iść w parze z jakością. Jeśli z powerbanków zamierzamy korzystać sporadycznie, wręcz okazjonalnie, oczekujemy od nich jedynie małego zastrzyku energii dla swojego telefonu, niedrogi produkt mało znanej marki, zazwyczaj sobie poradzi. Minusem jest to, że ryzyko wystąpienia awarii lub tego, iż takie urządzenie szybko zakończy swój żywot, jest tym większe, im tańszego zakupu dokonano.

Jeśli często wyjeżdżamy, urządzenia mobilne służą nam do pracy i nie możemy pozwolić sobie na ich niedostępność w najmniej oczekiwanych momentach, powinniśmy postawić na powerbank o dużej mocy, ale i od polecanego producenta. Za marką pójdzie wyższa cena, ale i pewność, że taki produkt będzie wytrzymały, estetycznie wykonany, wygodny w użytkowaniu, a do tego niemalże bezawaryjny.

Rozmiary, waga i dodatki

Od naszych potrzeb zależy to, w jaki sposób będzie się prezentował powerbank. Również od tego, kiedy i w jaki sposób użytkujemy tego dodatkowego źródła energii, zależna jest jego waga. Najmniejsze urządzenia są najlżejsze, ale i zwykle mają małą pojemność. To dobre rozwiązanie, gdy powerbank nosimy w kieszeni lub w torebce. Większe, cięższe, ale i znacznie pojemniejsze, a do tego elegancko wykonane powerbanki, nie ciążą noszone w teczce czy plecaku.

Co z dodatkami? Pośród nich znajdujemy ekran LCD, dołączane lampki LED, uchwyty czy breloki, a także wbudowany przewód. Jeśli któryś z tych dodatków uważamy za niezbędny, szukajmy powerbanka z jego zastosowaniem.