Jaka ochrona ekranu iPhone’a jest lepsza: plastikowa czy szkło hartowane

Jaka ochrona ekranu iPhone’a jest lepsza: plastikowa czy szkło hartowane

Pęknięte lub zepsute ekrany dotykowe należą obecnie do najczęstszych form uszkodzeń smartfonów.

I niestety, jeśli musisz zapłacić za wymianę ekranu z własnej kieszeni, szczególnie w przypadku najnowszych i najpopularniejszych modeli, możesz łatwo spodziewać się, że wydasz na taką naprawę sporo pieniędzy. Na szczęście inwestycja w folię ochronną do smartfona to stosunkowo tani i łatwy sposób na zmniejszenie prawdopodobieństwa uszkodzenia ekranu.

Jaka ochrona ekranu iPhone'a jest lepsza: plastikowa czy szkło hartowane

Zainwestuj w dobrej jakości szkło ochronne do iPhone

Jeśli szukasz ochrony ekranu do swojego telefonu, możesz się zastanawiać, czy opcja ze szkła hartowanego lub plastiku jest dla ciebie odpowiednia. Dokładnie rozważając zalety i wady każdej osłony, możesz ostatecznie podjąć świadomą decyzję. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się szkła ochronne do iPhone. Zwykle są one sprzedawane pojedynczo, a nie w opakowaniach zbiorczych i są wykonane z hartowanego szkła, które nie pęka łatwo, a jeśli się stłucze, robi to w sposób, który zapobiega niebezpieczeństwu odłamków i chroni ekran przed uszkodzeniami.

Być może największą zaletą stosowania ochraniacza ekranu ze szkła hartowanego jest to, że materiał jest grubszy i mocniejszy niż typowy plastikowy ochraniacz ekranu. W rezultacie szkło ochronne do iPhone’a będzie wyjątkowo odporne na zarysowania i inne widoczne uszkodzenia. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają tendencję do przechowywania smartfonów w torbie lub torebce z kluczami lub innymi przedmiotami, które w przeciwnym razie mogłyby porysować ekran. Oprócz zapewnienia grubszej i mocniejszej warstwy ochronnej ekranu telefonu, ochraniacz ekranu ze szkła hartowanego ma również wygląd i dotyk bardzo podobny do standardowego ekranu smartfona. W rezultacie możesz nie zauważyć osłony ekranu tak bardzo, jak w przypadku plastikowego ochraniacza.

Chociaż szkło ochronne do iPhone jest nieco droższe od tradycyjnej plastikowej folii ochronnej, z pewnością taka inwestycja się opłaci, ponieważ trwałość i odporność na zarysowania ochroni prawidłowo ekran smartfona przed ewentualnym pęknięciem czy uszkodzeniem.