Jak zapobiegać awariom ciężkiego sprzętu?

Jak zapobiegać awariom ciężkiego sprzętu?

Ciężki sprzęt budowlany może być narażony na różnego rodzaju awarie, mogą być to zanieczyszczenia, spadajcie kamienie, przecięcie węża lub uszczelki.

Może także dojść po prostu do zapchania filtra powietrza, dlatego też należy na bieżąco sprawdzać stan maszyn i dbać o jak najlepszy ich stan. Każda maszyna musi posiadać dokładną dokumentację dokumentującą wszystkie wykonane naprawy. Należy także pamiętać o badaniach okresowych i wymianie filtrów, uszczelek, i wszystkich szybko zużywających się elementów naszego sprzętu. Dzięki temu firmy mogą zachować żywotność pojazdów we flotach ciężkiego sprzętu. Ważnym krokiem w celu zachowania i utrzymania ciężkiego sprzętu w dobrym stanie jest zaplanowanie regularnych procedur czyszczenia. Podczas prac polowych ciężki sprzęt budowlany napotyka niekorzystne warunki środowiskowe. Od mocnego deszczu, błotnistego terenu po burze piaskowe, siły natury uderzą w maszynerię. Planowanie częstego czyszczenia sprzętu pomaga personelowi konserwacyjnemu znacznie lepiej śledzić stan różnych przedmiotów. Warto także prowadzi szczegółową dokumentację dotyczącą wymiany wszystkich płynów, zwłaszcza w maszynach wykorzystujących systemy hydrauliczne w koparkach i innych urządzeniach.

Właściwe dokumentowanie okresowych uzupełnień pozwala personelowi konserwacyjnemu wykryć potencjalne problemy dość szybko. Podobnie jak silniki samochodowe korzystają z regularnego smarowania i smarowania, silniki w sprzęcie używanym w ciężkich projektach budowlanych zwykle wymagają również okresowej konserwacji. Przestrzeganie wytycznych producenta w tej dziedzinie pomaga zachować sprzęt sprzęt w dobrym stanie i pomaga wydłuży jego żywotność. Jednak czasem potrzebna będzie naprawa Cat i wiele innych firm określa jak często powinny być serwisowane maszyny. Nie chodzi tu tylko o przebieg w kilometrach tak jak w przypadku samochodów osobowych. Trzeba zwrócić uwagę na ilość przepracowanych przez sprzęt godzin, czasem bowiem sprzęt tak jak ładowarki czy koparki pracują w miejscu, a zużyciu podlega przykładowo układ hydrauliczny.