Jak wybrać kamery IP do monitoringu firmy?

Jak wybrać kamery IP do monitoringu firmy?

Całodobowy nadzór nad firmowym mieniem to zadanie, które warto powierzyć profesjonalnym systemom monitoringu wizyjnego. W dzisiejszym tekście zastanowimy się, dlaczego oraz jak wybrać porządne kamery IP do monitoringu firmy. Podpowiemy też, gdzie można je kupić.

Zatrudnianie stróża nocnego czy całodobowej ochrony fizycznej w siedzibie firmy to bardzo duży wydatek. Dużo bardziej opłacalna jest współpraca z zaufaną grupą interwencyjną, a jednocześnie montaż profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego we własnym zakresie. Coraz częściej kamery IP realizują szereg dodatkowych funkcji, wykraczających daleko poza konwencję biernej obserwacji otoczenia i przesyłania sygnału video do rejestratora. Urządzenia mogą sygnalizować przekroczenie linii, liczyć klientów czy mierzyć temperaturę ciała.

Dlaczego warto wybrać kamery IP do systemu monitoringu?

Wielokrotnie spotkaliśmy się z pytaniem – dlaczego warto wybrać kamery IP do systemu monitoringu wizyjnego w firmie? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tych urządzeń.

  • Łatwe zasilanie – nowoczesne urządzenia do systemów monitoringu IP wspierają technologię PoE, dzięki czemu mogą być zasilane przy użyciu tej samej skrętki komputerowej, która jest wykorzystywana do transmisji danych bez potrzeby budowy dodatkowego zasilania.
  • Praca autonomiczna – możliwość zasilania z akumulatora, powerbanka oraz ogniw słonecznych w połączeniu z dostępnością zapisu na karcie pamięci SD sprawia, że wybrane modele kamer IP mogą pracować w pełni autonomicznie.
  • Wysoka jakość obrazu – zaprojektowane w technologii IP kamery do monitoringu firmy posiadają nowoczesne matryce CMOS, a dzięki dodatkowym algorytmom poprawy dynamiki oświetlenia oraz redukcji szumów zapewniają doskonałą jakość obrazu.
  • Szerokie możliwości – dostępne na rynku modele urządzeń do rejestracji video są wyposażone w rozmaite obiektywy – fisheye, stałoogniskowe, zmiennoogniskowe czy obiektywy ze wbudowanym mechanizmem motozoom.
  • Zdalny dostęp – jednym z głównych wyróżników monitoringu IP jest możliwość podglądu na żywo obrazu z kamer z dowolnej lokalizacji.

Potwierdzeniem zalet nowoczesnych kamer IP jest fakt ich obecności w dziesiątkach tysięcy domów jednorodzinnych i obiektów komercyjnych na terenie całej Polski.

Jak wybrać dobre kamery IP do firmy?

Wiesz już, że nowoczesne systemy monitoringu wspierające protokół TCP/IP to doskonały wybór dla biur, lokali usługowych oraz sal konferencyjnych. Sprawdźmy teraz, jak wybrać dobre kamery IP do firmy. Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Matryca – przetwornik obrazu to element bezpośrednio wpływający na jakość rejestrowanego sygnału video. Bezwzględne minimum to matryca CMOS o rozdzielczości 2 megapikseli.
  • Podczerwień – wbudowany emiter IR to niezbędna opcja, jeżeli planujemy montaż kamery w miejscu, gdzie okresowo występują słabe warunki oświetleniowe.
  • Zasilanie – użytkownicy mogą wybrać kamery IP PoE kompatybilne z technologią Power over Ethernet. Dzięki temu nie muszą prowadzić dodatkowego okablowania zasilającego.
  • Sieć Wi-Fi – połączenie przewodowe LAN jest rekomendowane ze względu na stabilność łącza, jednak nie zawsze jest ono możliwe do realizacji. Wówczas warto wybrać urządzenie wyposażone w moduł sieci bezprzewodowej.
  • Wytrzymałość – solidna obudowa zaprojektowana w klasie szczelności IP 67 lub IP 66 to niezbędny wybór dla osób, które zamierzają zamontować kamerę na zewnątrz budynku.

Jeśli planujemy modernizację istniejącego już systemu monitoringu, sprawdźmy, czy interesujące nas kamery IP są kompatybilne z rejestratorem zainstalowanym w siedzibie firmy. Pamiętajmy też, że na rynku są dostępne rejestratory hybrydowe, które pomagają zintegrować monitoring IP z instalacją analogową.

Gdzie kupić kamery IP do monitoringu firmy?

Przedsiębiorcy często zastanawiają się, gdzie kupić kamery IP do monitoringu firmy. Nasza odpowiedź to sklep internetowy EC System! To miejsce, gdzie klienci biznesowi otrzymają kompleksowe wsparcie w doborze urządzeń do systemów monitoringu wizyjnego z najwyższej półki w atrakcyjnej ofercie cenowej.