Dekoracje z makramy

Dekoracje z makramy

Makrama, czyli sztuka wiązania węzłów, ostatnio cieszyła się popularnością w latach siedemdziesiątych. Moda na makramę powróciła niedawno za sprawą mediów społecznościowych.

Makrama nie jest trudna do wykonania. Istnieje wiele podstawowych węzłów, które pomogą ci stworzyć wspaniałe dekoracje do domu. Jeżeli trochę poćwiczysz, to będziesz w stanie stworzyć swój własny unikalny projekt makramy, który będzie pasował do twojego gustu i wystroju mieszkania. Sam skręcony bawełniany sznur sprawia, że twoja makrama wygląda świetnie i jest masywna. Dekoracje z makramy w klimacie boho są tak modne, że znajdziemy mnóstwo projektów nie tylko w książkach, ale również w internecie. Ale aby rozpocząć wiązanie makramy, musisz znać podstawowe techniki robienia węzłów. Zaangażuj się w tworzenie lokalnej społeczności i szukaj lokalnych sklepów z rękodziełem i kawiarni, w których zazwyczaj odbywają się spotkania. Lina albo sznur są najlepszym materiałem dla początkujących. Nie są tak rozciągliwe jak przędza wełniana lub bawełniana i idealnie nadaje się do wypróbowania węzłów oraz opanowania napięcia i odstępów. Chodzi o doskonalenie technik i sprawienie, aby wszystkie węzły wyglądały tak samo. Odstępy i napięcie są bardzo ważne, szczególnie przy użyciu tego samego węzła do stworzenia wzoru, ponieważ łatwo zauważyć nierówności i błędy.

Aby nauczyć się wszystkiego powyższego, dodatkowych węzłów i mnóstwa sztuczek, można wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Możesz zaoszczędzić dużo czasu i wrócić do domu z pięknym dziełem, gotowym, żeby się nim pochwalić. Materiał niezbędny do wykonania takich dekoracji znajdziesz na przykład w internecie wpisując w wyszukiwarkę hasło makrama. Niezależnie od tego, jaki typ sznurka jest twoim wyborem, wszystkie powinny być mocne i w stanie utrzymać ciężkie doniczki czy inne przedmioty, jednak ponieważ są oparte na bawełnie, nie są odporne na warunki atmosferyczne, więc jeśli chcesz zrobić wieszak na rośliny do powieszenia na zewnątrz, sznurek z juty ogrodowej byłby znacznie lepszy.