Czy kserokopiarki Ricoh sprawdzają się w biurze?

Czy kserokopiarki Ricoh sprawdzają się w biurze?

Firma Ricoh to ogólnoświatowa korporacja posiadająca 317 firm i oddziałów, a także 26 zakładów produkcyjnych. Ricoh do dziesięciu największych na świecie firm informatycznych jest też największym producentem cyfrowych, wielofunkcyjnych urządzeń biurowych. W Polsce firma jest bardzo popularna wśród użytkowników biznesowych. Gama urządzeń biurowych jest bardzo szeroka i każda firma znajdzie w niej rozwiązanie dla siebie.

Czy wyróżniają się urządzenia Ricoh?

Każdy producent sprzętu drukującego ma swoje mocne i słabe strony. W przypadku firmy Ricoh jest to przede wszystkim wysoka jakość druku. Wydruki, które otrzymamy w przypadku kserokopiarek Ricoh znacznie wyprzedzają jakością konkurencyjne firmy takie jak Konica Minolta. Dodatkowym wielkim atutem urządzeń Ricoh jest ich bardzo niska awaryjność. Kserokopiarki, ale również i drukarki wyprodukowane przez firmę Ricoh cechują się bardzo wysoką bezawaryjnością. O ile bezawaryjność nie jest pierwszą cechą urządzeń, która nas interesuje w przypadku nowego urządzenia to już po okresie gwarancyjnym jest to bardzo istotna kwestia na którą przy wyborze sprzętu musimy zwrócić uwagę.

 

Najlepsze modele?

Wybierając kserokopiarkę do firmy musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy nabyć kserokopiarkę nową czy może interesuje nas sprzęt używany. Wybierając sprzęt nowy nie mamy, aż takiego komfortu musimy się skupić na aktualnej ofercie producenta przez co głównie wybieramy szybkość urządzenia bo wiele funkcji kserokopiarki jest dostępna dla każdego urządzenia. Natomiast, gdy zdecydujemy się na wybór urządzenia używanego mamy szersze pole do popisu. W przypadku praktycznie każdej firmy pojawiają się modele bardziej lub mniej udane. Poniżej postaramy się przedstawić urządzenia w które warto zainwestować, żeby nie żałować wydanych pieniędzy.

Ricoh MP C2500 – zaczynamy od najstarszego urządzenia, którego oczywiście największą wadą jest jego wiek i sprawa związana z tym, że cięż będzie nam znaleźć kserokopiarkę z niskim przebiegiem. Natomiast największymi atutami jest wysoka bezawaryjność i tanie koszty utrzymania urządzenia. Oczywiście o ile korzystamy z oryginalnych materiałów.

Ricoh MP C3001 – sprzęt zdecydowanie młodszy od MP C2500 przez co oczywiście drożysz. Natomiast jest to często różnica w cenie, która warto dopłacić ponieważ urządzenia są praktycznie bezawaryjne. Urządzenia, są troszkę droższe w utrzymaniu natomiast posiadają wydajniejsze materiały eksploatacyjne.

Ricoh MP C3003 – znowu przeskakujemy o dwa modele bo tak się właśnie składa, że urządzenie Ricoh MP C3003 jest kolejnym wartym polecenia. Nowocześniejszy wygląd, bardzo wydajne materiały i bezawaryjna praca. To główne zalety tego modelu. Jednak jak to w życiu bywa nie ma nic za darmo i sprzęt ww. jest oczywiście zdecydowanie drożysz niż powyższe modele.

Czy kupić?

Oczywiście serdecznie polecamy urządzenia firmy Ricoh. Jeżeli nie, są Państwo zdecydowani na zakup urządzenia mogą Państwo skorzystać z wynajmu kserokopiarki i przetestować urządzenie przed jego zakupem.

 

undefined