Acid Reflux: Możesz uzyskać ulgę

Acid Reflux: Możesz uzyskać ulgę

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś bólu w środku klatki piersiowej po jedzeniu lub podczas snu? Jest to jeden z objawów związanych z refluksem kwasu.

Aby dowiedzieć się więcej o refluksie kwasu, czytaj dalej. Poniższy artykuł pomoże Ci dowiedzieć się o refluksie kwasu i jak sobie z nim radzić.Śluz w żołądku może wzrosnąć dzięki zastosowaniu suplementu zwanego śliskim wiązem. Ten suplement może służyć jako warstwa ochronna w twoim żołądku. Niektórzy ludzie biorą kilka łyżek stołowych do wody każdego wieczoru przed pójściem spać.Świetnym sposobem na zminimalizowanie refluksu kwasu w nocy jest zjedzenie największego posiłku w ciągu dnia w porze lunchu. Chcesz, aby jak najwięcej jedzenia zostało strawione przed pójściem spać. Zmień swoje nawyki żywieniowe, aby uwzględnić duży lunch i bardzo małą kolację.Nie noś zbyt ciasnych ubrań. Obcisłe rajstopy, paski i paski zwykle należą do tej kategorii. Jeśli nosisz obcisłe ubranie, pojawi się dodatkowy nacisk na brzuch. W rezultacie może wystąpić refluks kwaśny. Nie noś obcisłych lub niewygodnych ubrań na brzuchu i klatce piersiowej.Zawsze powinieneś jeść powoli. Ciesz się jedzeniem i znajdź spokojne i ciche otoczenie, w którym możesz zjeść. Jeśli czujesz się zestresowany, poświęć kilka minut na relaks przed rozpoczęciem jedzenia. Trawienie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli będziesz zrelaksowany i nie spiesz się.Unikaj jedzenia tłustych potraw, takich jak frytki, pizza i inne smażone potrawy. Pokarmy tłuszczowe rozluźniają mięśnie żołądka, pozwalając kwasom przedostać się do przełyku, co powoduje zwiększenie refluksu żołądkowego. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Zamiast tłustych potraw, wybierz chude białka, takie jak pieczone piersi z kurczaka wraz z owocami i warzywami.Osoby cierpiące na refluks odniosą korzyści z utraty wagi.

Zbyt duża waga na brzuchu może poważnie zaostrzyć objawy refluksu. Dodatkowy tłuszcz znajdujący się w okolicy brzucha może wywierać nacisk na żołądek i powodować refluks. Wyznacz sobie cel, aby każdego tygodnia zrzucić kilka kilogramów z ciała.Zdolność żywności do wytwarzania kwasu nie jest w żaden sposób związana z poziomem pH. Potrawy, które możesz uważać za kwaśne, mogą być bardziej zasadowe po ich strawieniu. Jeśli masz refluks żołądkowy, może to być bardzo mylące. Dowiedz się więcej o pH żywności, jeśli dotyka Cię refluks żołądkowy.Postaraj się oddzielić schemat treningu od posiłków, które spożywasz w ciągu dnia. Ważne jest, aby dać swojemu ciału ten odpoczynek, aby mógł zrehabilitować się po intensywnej sesji ćwiczeń. Tym razem Twój żołądek stanie się silny, aby mógł efektywnie rozkładać pokarm.Nie spiesz się z jedzeniem. Kiedy jesz za szybko, możesz wywołać refluks żołądkowy. Zamiast tego poświęć trochę czasu, aby cieszyć się posiłkiem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Odkładaj widelec co jakiś czas i pozwól swojemu ciału trawić podczas siedzenia. Nie jedz do przepełnienia. Będziesz znacznie mniej prawdopodobne, że będziesz mieć problemy.Jeśli nie ma wystarczających powodów, aby rzucić palenie, oto jeszcze jeden. Rzucenie palenia znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowania na GERD. Palenie spowalnia proces trawienia, a także zwiększa produkcję kwasu żołądkowego. Palenie zmniejsza produkcję śliny, która jest obroną organizmu przed kwasem żołądkowym.Gdy zdobędziesz wiedzę na temat refluksu kwasu, lepiej będziesz w stanie określić, czy to jest problem, który masz. Skorzystaj z powyższych wskazówek i porad, a przez cały dzień poczujesz się znacznie lepiej. Nie musisz cierpieć, jeśli jesteś wykształcony na temat tego problemu zdrowotnego, który dzieli tak wiele osób.