Standaryzacja procesów w transporcie ułatwia wszystkim życie.

Standaryzacja procesów w transporcie ułatwia wszystkim życie.

Lata współczesne to przede wszystkim czas w którym wiele krajów działa na wspólną korzyść.

Obecnie w wielu dziedzinach życia jest wprowadzana unifikacja przedmiotów, procedur czy inny podobnych rzecz codziennego użytku. Jak przykład, można podać europejskie wtyczki, która praktycznie w całej unii europejskiej są takie same. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii zawsze były to inne wtyczki i gniazdka, dlatego też jadąc na wakacje, podróż służbową czy wyprowadzając się do Wielkiej Brytanii człowiek jako pierwszą rzecz musiał kupić specjalną przejściówkę, która pasowała do danego typu dostępnego w Wielkiej Brytanii. Przecież w jakiś sposób musimy ładować telefon czy korzystać z laptopa. Wyobraźmy sobie co by było, gdyby każde Państwo w Europie wprowadziło swój rodzaj wtyczek i gniazdek.

Standaryzacja procesów w transporcie ułatwia wszystkim życie.

Każda podróż za którąkolwiek granicę Polski była by problem trudnym do rozwiązania pod względem chociażby ładowania naszych sprzętów mobilnych.

Innym z przykładów mogą być palety euro, które dzięki swoim standardowym rozmiarom ułatwiają życie nie tylko firmom przewozowym jak praktycznie wszystkim, którzy uczestniczą w łańcuchu logistycznym. Składowanie produktów na tej samej, jednej euro palecie jest wygodniejsze, zarówno powierzchnia w ciężarówce musi być obliczona pod ten sam rozmiar, tak samo powierzchnia w magazynie jest liczona tym samym, identycznym rozmiarem. Jest to również korzystne chociażby dla osób pracujących na wózkach widłowych, które układają towar w magazynach do magazynowania, rozładowują czy ładują dany towar na ciężarówki. Takie same ułożenie „podnóży” palet jest plusem dla wózkowych, ponieważ nie muszą się za każdym razem zastanawiać w jaki sposób paleta jest zbudowana pod spodem. Każdy producent palet, jak na przykład http://www.kalpol.com.pl, również na tym korzysta, ponieważ mają jedną linię produkcyjną nie musi jej przezbrajać na inny typ, ponieważ euro palety są wykorzystywane najczęściej w całej Europie.