Pomoce naukowe dla maturzystów

Pomoce naukowe dla maturzystów

Pierwszym krokiem, który należy podjąć przed rozpoczęciem nauki do egzaminów maturalnych, jest określenie tego, czego tak naprawdę jeszcze nie wiesz i skupieniu się na tych zagadnieniach.

W Internecie można znaleźć wiele arkuszy maturalnych z poprzednich lat. Również w szkole nauczyciele zapewniają zakres materiałów, które dotyczą danego przedmiotu, zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej. Zrób listę braków wiedzy z każdego przedmiotu, wydrukuj arkusze maturalne, które znajdziesz na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i spróbuj je rozwiązać. Dzięki dostarczonemu kluczowi będzie mógł obiektywnie określić, jak duże są twoje braki.

Zacznij naukę wystarczająco wcześnie, aby mieć czas nadrobić zaległości i wystarczająco często powtarzać ćwiczenia. W księgarniach dostępne są różne rodzaje repetytoriów czy też wademekum maturalnych. Warto je zakupić i rozwiązywać zadania pomagające przyswajać i porządkować wiedzę. Oczywiście wszystkie podręczniki szkolne z poprzednich lat będą również przydatne do nauki. W szkole nauczyciele zwykle omawiają arkusze maturalne z uczniami, oprócz wprowadzania nowych wiadomości dostarczonych w ostatniej klasie, program nauczania zawiera również powtórzenie materiału z poprzednich lat. Powinieneś uczyć się nowego materiału regularnie i powoli powtarzać materiał z poprzednich lat w domu. W tej sytuacji praca w domu będzie bardziej niezależna. Nie oznacza to jednak, że zostajesz sam z nauką. Możesz poprosić o pomoc nauczyciela przedmiotu, u którego będziesz zdawać egzaminy końcowe. Z pewnością podpowie ci, jaki zakres materiałów będzie miał zastosowanie podczas egzaminu i powie ci, z których książek warto czerpać wiedzę. Możesz również zapisać się na prywatne korepetycje albo kursy maturalne. Najważniejsze jest systematyczne przyswajanie wiedzy i powtarzanie opanowanego materiału. Pomocne w tym mogą być podręczniki z serii Teraz Matura, które pomagają uporządkować wiadomości i utrwalać wiedzę. Warto je kupić i pomagać sobie w nauce do egzaminu maturalnego.