Laptop do 2000 zł — jaki wybrać?

Laptop do 2000 zł — jaki wybrać?

Współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez posiadania dobrej jakości telefonu czy komputera. W dobie pandemii okazało się nawet, iż sprzęty te są potrzebne każdemu z nas do najważniejszych czynności tj. praca czy edukacja. Z tego względu wiele rodzin zadbało o doposażenie zarówno dzieci jak i rodziców w nowe urządzenia.

Pandemia a laptop do 2000 zł

Wraz z pojawieniem się nauki i pracy zdalnej w naszym codziennym funkcjonowaniu, zaczęliśmy wykupować masowo asortyment sklepów z elektroniką co przyczyniło się do kryzysu w produkcji. Zerwane łańcuchy dostaw i trudności w wydobywaniu surowców sprawiły, że do krajów wysokorozwiniętych dostawy sprzętu elektronicznego nie były realizowane często. Wówczas jeśli ktoś kupił laptop do 2000 zł mógł uważać się za szczęściarza, ponieważ ceny najprostszych urządzeń poszybowały w górę. Obecnie również utrzymują się na poziomie wyższym niż w okresie przed lockdownem. Jak dziś efektywnie szukać dobrej jakości laptopa w niskim budżecie?

Ranking — laptop do 2000 zł

Jeśli szukasz laptopa za niewielkie pieniądze z pewnością zastanawiasz się, jaki model wybrać, aby był to komputer trwały i na lata. Mówiąc szczerze w tak niskim budżecie ciężko o porządną elektronikę, ale jest kilku producentów, którzy proponują swoim klientom laptop do 2000 zł wykonany w dobrej jakości. O jakich firmach mowa?

Do najpopularniejszych należą z pewnością marki tj. Lenovo, HP i Asus. Są to producenci sprawdzeni i tworzący przede wszystkim urządzenia wytrzymałe oraz skuteczne w działaniu. Na pierwszym miejscu producenci stawiają więc jakość podzespołów, a dodatki czy design są na dalszym planie. Na jaki laptop do 2000 zł warto się zdecydować w kontekście tych 3 marek.

Pierwszą propozycją wartą zainwestowania jest Laptop do 2000 zł — HP 3V5G5EA, który cechuje się ekranem 15,6 cala oraz porządnym procesorem Intel Core Celeron. Laptop posiada również kartę dźwiękową High Definition Audio oraz wbudowane głośniki i mikrofon. Kolejnym sprzętem, na który warto zwrócić uwagę jest Ideapad 3 81W2006JPB. Laptop ten charakteryzuje się pojemnym dyskiem SSD M.2. PCIe 256 GB oraz wydajnym układem graficznym Radon RX Vega 3. W niniejszym zestawieniu na miejscu trzecim ulokowano ThinkPad X1 Carbon G4, który jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także wydajny ze względu na zaimplementowany Procesor Intel Core 15 szóstej generacji.

W kategorii laptop do 2000 zł na uwagę zasługują także modele tj. Asus X515JA-BQ2625W, Asus X415EA oraz Lenovo IdeaPad 81WD0043PB. Mają one zadowalającą ilość pamięci, aby swobodnie używać ich do codziennych zadań. Dodatkowo każdy z modeli wyposażony jest we wbudowaną kamerę i zestaw głośnikowy, dlatego idealnie sprawdzi się na meetingi czy lekcje zdalne.

Laptop do 2000 zł w komisie

Nie da się ukryć, że budżet, którym dysponujemy, w znacznej mierze określa to, jaki sprzęt jesteśmy w stanie zakupić. Osoby, które interesuje laptop do 2000 zł muszą zdawać sobie z tego sprawę i wiedzieć, iż nie mogą oczekiwać, że nowa elektronika w takiej cenie będzie wyposażona w bardzo dobre podzespoły i elegancki design. Jest jednak pewien sposób, aby kupić sprzęt do 2000 zł w bardzo dobrej jakości, nie rezygnując przy tym z naszych ograniczeń ekonomicznych. O co dokładnie chodzi?

Mowa o komisach z komputerami, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne dzięki swojej atrakcyjnej ofercie. Decydując się na zakup komputera w takim zakresie cenowym możemy bowiem wybrać w stosunkowo dużej liczbie modeli, ponieważ większość standardowego sprzętu w komisie wyceniona jest między 1500 a 3000 zł. W trakcie pandemii komisy z komputerami zrobiły furorę wśród poszukujących tanich laptopów, ponieważ gdy nie było już możliwości otrzymania budżetowego sprzętu w popularnych marketach z urządzeniami elektronicznymi, w komisach nadal była możliwość zakupienia dobrej jakości sprzętu po preferencyjnych cenach. Jeśli Ty również chcesz połączyć dobrą jakość laptopa z niskim kosztem zakupu koniecznie sprawdź, czy w Twoim mieście funkcjonują godne zaufania komisy.