Jak dobrać stolarkę okienną do naszego domu lub mieszkania

Jak dobrać stolarkę okienną do naszego domu lub mieszkania

W każdym domu będziemy potrzebowali odpowiednich drzwi oraz okien, z pewnością powinniśmy zdecydować się na modele solidne które będą nam służyły przez długi czas.

Oczywiście w tym przypadku możemy zdecydować się na okna drewniane lub też plastikowe, wszystko w zależności od tego gdzie chcemy je założyć, najczęściej w mieszkaniu w bloku będziemy zakładali okna PVC. Natomiast w domu zwłaszcza starszych domach dobrym pomysłem będą okazałe okna drewniane.

Jak dobrać stolarkę okienną do naszego domu lub mieszkania

Okna i drzwi o wysokich parametrach cieplnych

Naturalnie musimy wybrać odpowiedni rozmiar, jeżeli mamy dom w stanie surowym, możemy łatwo zmierzyć otwór okienny, dobrać okno. Oczywiście musimy uwzględnić także pewne miejsce na montaż. Może być to przykładowo 2 cm z każdej strony, tak aby można było założyć kotwy, resztę możemy wypełnić pianką montażową. Oczywiście możemy dobrać różne kształty okien, okna standardowe przykładowo 150 x 150 cm jakie znajdziemy w wielu blokach czy też okna w domach jednorodzinnych gdzie projektanci chcą uzyskać lepsze oświetlenie. Możemy spotkać wiele okien dużych, ale także o nieregularnych kształtach, okna trójkątne czy też okrągłe, z pewnością będziemy mogli uzyskać takie kształty na zamówienie.

W przypadku okien bardzo ważne będą różnego rodzaju parametry, tak jak przenikliwość cieplna, powinniśmy zwrócić uwagę iż okna często posiadają dużą powierzchnię, dlatego też musimy zwrócić uwagę aby były one jak najcieplejsze. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na ciepłą ramkę, która łączy dwie szyby, można również zastosować rozwiązanie trzyszybowe, które z pewnością przyczyni się do lepszego ocieplenia naszego budynku. Z pewnością bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku domów pasywnych, gdzie będziemy chcieli maksymalnie ocieplić nasz dom, tak aby jak najmniej zużywać środków na ogrzewanie.

Jeżeli poszukujemy okien i drzwi o bardzo dobrych właściwościach termicznych, warto wejść na stronę https://www.termalux.net, znajdziemy tam bardzo ciekawą ofertę drzwi oraz okien. Charakteryzują się one świetnymi współczynnikami jeżeli chodzi o przenikalność cieplną, dodatkowo są to okna które posiadają bardzo eleganckie profile które można dobrać do wielu różnych budynków, dzięki czemu wielu klientów z pewnością będzie zadowolonych z tego wyboru.