Szafy kartotekowe do każdego pomieszczenia biurowego

Szafy kartotekowe do każdego pomieszczenia biurowego

Placówek medycznych w naszym otoczeniu mamy wiele. W każdym większym i mniejszym mieście jest ich sporo. Na pewno bardzo istotnym elementem jest ich właściwe wyposażenie. Mówiąc o owym wyposażeniu, nie można nie wskazać na meble medyczne, w których przechowywana jest dokumentacja medyczna.

Szafy kartotekowe to meble, które zazwyczaj były niegdyś wykonane z drewna. Te miały dosyć sporo wad. Dlatego też w dobie współczesnej ten rodzaj wyposażenia placówek medycznych wykonywany jest z metalu. Na rynku mamy do czynienia z wieloma podmiotami, które zajmują się dostarczaniem tego rodzaju szaf kartotekowych. Do czołowych podmiotów na pewno w tym względzie należy zaliczyć firmę Gaudia.

Mamy do czynienia w tym przypadku z szafami kartotekowymi, które:

– są funkcjonalne – mogą pomieścić różną ilość kartotek,
– są zróżnicowane pod względem wielkości – nadają się do różnych placówek, do różnej wielkości pomieszczeń,
– są trwałe – blacha, z której są one wykonane jest wystarczająco gruba, aby unieść ciężar kartotek. Poza tym blacha ta jest malowana proszkowo na różnego rodzaju barwy, a to ma bezpośrednie przełożenie na ochronę przed korozją.

Szafy odpowiednie dla każdej placówki

Mówiąc o owej ofercie, w głównej mierze należy zwrócić uwagę na spore zróżnicowanie asortymentu. Każdy klient ma w tym miejscu do wyboru sporo różnych modeli szaf kartotekowych. Te najbardziej popularne to szafy kartotekowe na dokumenty formatu A4 oraz B5, aczkolwiek jeśli dany klient potrzebuje mebla na kartoteki innego formatu, to jak najbardziej owo zapotrzebowanie może zostać zaspokojone Każda szafa kartotekowa jest nie tylko funkcjonalna oraz estetyczna, ale ponadto również należy wskazać na taki element, jakim jest bezpieczeństwo użytkowania. Z jednej strony stabilność całego mebla. Z drugiej strony nie można nie wskazać także na inny istotny aspekt. Mowa jest mianowicie o zastosowaniu specjalnych blokad, dzięki którym otworzyć można w jednym czasie tylko jedną z szuflad, a poza tym również nie można żadnej z szuflad wysunąć zbyt mocno.

Gdy nie ma dużej powierzchni

W niektórych placówkach medycznych mamy do czynienia z dosyć ograniczoną powierzchnią użytkową. To może być pewnym problemem, aby umieścić tam szafę na kartoteki pacjentów. Tutaj także firma ma odpowiednie rozwiązania. Jak najbardziej można w takich pomieszczeniach wykorzystać szafę KOP 5, jednorzędową. W jej środku mamy możliwość umieszczenia jednego rzędu kartotek, ale mamy tam aż pięć szuflad. Szafa jest wąska i wysoka, zapewniając możliwość umieszczenia w niej dosyć sporej ilości dokumentów. Jednocześnie też nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca. Na jej temat jak również i na temat wielu innych szaf kartotekowych znajdujących się w ofercie można przeczytać na stronie internetowej https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne. Bez wątpienia owej oferty nikt nie powinien pominąć. Te meble są bardzo solidne i spełniają wszelkie najwyższe normy jakościowe.