Majątek małżeński do podziału

Majątek małżeński do podziału

Dzisiaj było pięknie i się bardzo kochaliśmy, ale jutro można się już rozwodzić i trzeba będzie majątek dzielić. Im więcej zgromadzonego mamy majątku tym więcej czeka nas pracy przy podziale. Byłoby dobrze gdyby dwie strony się dogadały, co i do kogo ma należeć.

Majątek to nie tylko samochody, nieruchomości czy akcje spółki, ale również pieniądze na kontach. Im mamy tego więcej tym większy żal jest nam się z tym rozstać. Wiele osób decyduje się na intercyzę, bo wtedy po rozwodzie to wszystko, co zgromadziliśmy wcześniej zostaje u jednej ze stron. To dobre rozwiązanie, dlatego warto się nad nim zastanowić. Jeśli w małżeństwie wszystko będzie w porządku to dokument po prostu będzie sobie leżał, ale jeśli dojdzie do jakichkolwiek problemów to można go wykorzystać. Małżeństwa rozpadają się dzisiaj bardzo szybko, dlatego lepiej się tak zabezpieczyć żeby później tego nie żałować.

Podział majątku małżeństwa

Zasada jest tutaj bardzo prosta. Można się dogadać na spokojnie, co i kto zabiera, ale można też pójść z tym do sądu. Wtedy może taka sprawa zakończyć się bardzo różnie, bo wszystko będzie zależne od tego, która ze stron jest winna rozwodu. Można też podzielić majątek bez rozwodu, ale wtedy musimy spełniać szereg wymagań. Może to być orzeczenie o separacji albo ubezwłasnowolnienie jednego z małżonków.

Najlepiej zgłosić się z taką sprawą do prawnika, który nam doradzi, co zrobić żeby zyskać dla siebie tak dużo jak chcemy. Prawnik to osoba kompetentna, która jest w tym temacie obyta. My nie musimy nic o tym wiedzieć, ale musimy wybrać kogoś, kto jest w stu procentach rzetelny. Wtedy udzieli nam odpowiedzi na pytania i będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Dużo ciekawych informacji na temat podziału majątku można znaleźć na stronie adwokat – podział majątku Warszawa. W jednym miejscu mamy tak dużo przydatnych informacji, że warto posiedzieć nad tym trochę. Wtedy będziemy wiedzieć, o co w tym podziale majątku chodzi i co nam przysługuje.